o FFFF

Jeżeli jesteś wielbicielem kina i kulturalnych wydarzeń z nim związanych, to jesteśmy pewni, że nasze przedsięwzięcie przykuje Twoją uwagę. FFFF to tajemniczy skrót, który po rozwinięciu pozwala poznać nazwę, a po części także zdradza charakter imprezy - Fresh Form Film Festival. Jest to wydarzenie wychodzące naprzeciw młodym ludziom, którym świat filmu i kina nie jest obcy. Nasz festiwal to przede wszystkim konkurs na najlepszą produkcję zrealizowaną przez licealistów i studentów. Konwencja i tematyka? O tym decydujesz sam. My też jesteśmy młodzi i wiemy, że młodzież to głowy pełne pomysłów i ograniczenia są zbędne.

FFFF to niepowtarzalna atmosfera i relaks. Festiwal odwiedzić może każdy licealista i student. Już na kilka miesięcy przed  datą imprezy kilkudziesięciu uczniów XXXVII LO im. J. Dąbrowskiego przygotowuje moc atrakcji. Na każdego uczestnika imprezy czekać będą pyszne słodkości (do skosztowania zupełnie za darmo!), a w przerwach pomiędzy wyświetlanymi filmami można będzie odpocząć, słuchając młodych, utalentowanych zespołów.

FFFF to ludzie, którzy nadają sens temu wydarzeniu - zarówno sami uczestnicy konkursu, jak i widownia, która ma możliwość wybrania w głosowaniu najlepszej produkcji.  Co więcej, każdy ma okazję opuścić festiwal bogatszy o podarunek, gdyż będzie szansa wygrania między innymi biletów do kina. Jeżeli mamy powiedzieć o nagrodzie dla najlepszego filmu, to… nie zdradzimy za dużo. Jesteśmy jednak pewni, iż przekona Ciebie fakt, że dwa lata temu był to wyjazd do Szwecji, a w tamtym roku zaproszenie na wszystkie pokazy podczas Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.

FFFF to wydarzenie wspierane przez najlepszych. Możemy pochwalić się wieloma patronami, są to m.in.  Stowarzyszenie Autorów i Twórców ZAiKS, Akademia Leona Koźmieńskiego, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Filmoteka Narodowa, Kino Muranów, Kino Atlantic, i wiele, wiele innych. Dodatkowo 15 marca w murach naszej szkoły pojawią się cenieni w środowisku filmowym goście i ocenią dokonania początkujących reżyserów oraz aktorów.

FFFF przede wszystkim trudno opisać krótko, w taki sposób, by nie pominąć żadnego istotnego dla tej imprezy elementu. Jednak już dzisiaj wiemy, iż festiwal dostarczy uczestnikom pozytywnych wrażeń i będzie doskonałym sposobem na spędzenie jednego z marcowych wieczorów. Czy naprawdę chciałbyś, żeby to Cię ominęło?